Jak wybrać wiszący fotel do swojego domu?

Dom powinien być urządzony przede wszystkim tak, żeby jego mieszkańcy czuli się w nim komfortowo i mieli zapewnioną całkowitą wygodę. W celu zafundowania sobie luksusu warto zaopatrzyć dom w meble, które zapewnią domownikom wspaniałe warunki do odpoczynku.

Rodzaje foteli wiszących

fotele wisząceŁadne i wygodne kanapy, dostosowane do indywidualnych potrzeb krzesła, odpowiednio wyprofilowane fotele i miękkie poduszki dodadzą przytulności każdemu wnętrzu. Będą też idealnymi kompanami do regenerującego odpoczynku po ciężkim, pracowitym dniu. Ciekawym rozwiązaniem, które subtelnie urozmaici każde wnętrze, będą fotele wiszące. Na rynku dostępnych jest mnóstwo rodzajów tych mebli. Niektóre umieszczone są na specjalnym stelażu, a inne są podwieszane do sufitu. Siedzisko może być zamontowane do sufitu za pomocą specjalnej, grubej liny lub solidnego, metalowego łańcucha. Wiszące fotele będą dobrze sprawdzały się w różnych pomieszczeniach- zarówno w pokoju dziecięcym, jak i w salonie. Nada wnętrzu trochę swobodnego, wakacyjnego klimatu. Bujanie w trakcie odpoczynku w nim nie będzie uzależnione od pogody, będzie można cieszyć się nim całym rokiem. Jeśli decydujemy się na podwieszany fotel, warto umieścić go tak, aby huśtając się w nim, nie obijać ścian. W wolnostojących fotelach wiszących montaż jest niepotrzebny, ponieważ siedzisko umieszczone jest na stelażu. Taki fotel można przestawiać i umieszczać w różnych częściach domu. Wiszące siedziska mogą mieć różne kształty i formy- niektóre przypominają kokon, inne- kule, a jeszcze inne swym wyglądem nawiązują do hamaków. Wiszące fotele mogą być wykonane z różnorodnych materiałów. Spotyka się fotele wykonane z rattanu i wikliny (klasyczne, solidne i wygodne rozwiązanie), z metalu (wytrzymałe i odporne na odkształcenia), z plastiku (w fantazyjnych formach i kolorach), z technorattanu (łatwe w utrzymaniu i eksploatacji), a także wykonane z tkaniny fotele hamakowe. Niektóre fotele wiszące mają regulację wysokości, co zwiększa komfort ich użytkowania.

Nowoczesna forma wiszących foteli i ich lekkość sprawiają, że są one coraz częściej kupowane. Pierwszy projekt wiszącego fotela został stworzony w 1968r. przez fińskiego projektanta Eero Aarnio i był to przezroczysty mebel w kształcie bańki mydlanej o nazwie „Bubble Chair”.