Jak stosować farby ekranujące?

Jednym z największych zagrożeń dla zdrowia człowieka jest obecnie zanieczyszczenie związane z polem elektromagnetycznym. Wynika to z coraz większej gęstości nadajników montowanych przez operatorów komórkowych, ale też większej ilości urządzeń emitujących szkodliwe promieniowanie, z których korzystamy na co dzień. Na szczęście są sposoby, aby uchronić się przed tym zagrożeniem.

Jakie farby ekranujące są najlepsze?

farba ekranującaCoraz więcej osób zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, jak niebezpieczne dla ludzkich organizmów może być promieniowanie elektromagnetyczne. Z tego też względu na rynku obecnych jest kilka sposobów na zminimalizowanie jego szkodliwego działanie. Do tych sposobów należy między innymi farba ekranująca, która ze względu na swoją formę jest najłatwiejszym w użyciu sposobem na uchronieniem się przed elektrosmogiem. Dzięki tej farbie można przeprowadzić zabieg nazywany ekranowaniem, polegający na pokryciu elewacji naszego budynku warstwą materiału, który nie przepuszcza pola elektromagnetycznego do jego wnętrza. Farba ekranująca wyglądem czy konsystencją, pozornie nie odróżnia się od tradycyjnych farb kryjących, ale posiada w swoim składzie cząsteczki, które mają właściwości pochłaniające i odpychające szkodliwe promieniowanie. Stosowanie tego typu farb nie wpływa negatywnie na zasięg w naszym domu, zarówno jeżeli chodzi o sieć komórkową jak i internet. Większość farb ekranujących nie wymaga żadnego rozcieńczacza i jest możliwa do użycia od razu po otwarciu puszki czy opakowania. Ważne jednak, aby nie rozcieńczać takiej farby, nie dodawać do niej innych farb kryjących, gdyż takie działania mogą negatywnie odbić się na jej skuteczności. Dobre jakościowo farby ekranujące dobrze spełniają również swoje funkcje kryjące, doskonałe odpychają cząsteczki brudu, dzięki czemu ściana wymaga jedynie przetarcia wilgotną szmatką, aby wyglądała jak nowa. Bardzo ważne jest jednak, aby wybierać te farby ekranujące, których działanie jest potwierdzone odpowiednimi certyfikatami.

Obecnie dostępnych jest kilka różnych sposobów na to, aby uniemożliwić przedostanie się pola elektromagnetycznego do wnętrza naszych domów. Mogą to być na przykład różne farby, włókniny czy siatki ekranujące. Dzięki nim, szkodliwe działanie pola elektromagnetycznego na nasze organizmy jest ograniczone do minimum.