Jak odzyskać dane z zalanego laptopa?

Zdecydowana większość użytkowników komputerów korzysta dzisiaj z laptopów. Nie da się ukryć, że są one najwygodniejsze, ponieważ można je dowolnie przenosić i pracować na nich wszędzie tam, gdzie to konieczne. Laptopy zajmują bardzo mało miejsca, więc można z nich korzystać nawet na małej przestrzeni. Jeśli mamy w zwyczaju stawianie obok laptopa szklanki z napojem to dobrze jest wiedzieć, co zrobić w przypadku zalania takiego mobilnego komputera.

Dane z laptopów odzyskują wyspecjalizowane firmy informatyczne

odzyskiwanie danychZ całą pewnością sporej liczbie osób zdarzyło się przez przypadek wylać coś na swój komputer. W przypadku laptopów jest to o tyle łatwiejsze, że można z nich korzystać wszędzie. Również w kuchni czy w salonie. Wylanie napoju na klawiaturę laptopa może poskutkować tym, że przestanie on po prostu działać. Jeśli chcemy się przed tym ochronić to zaraz po zalaniu laptopa trzeba go wyłączyć. Następnie należy laptopa dobrze osuszyć kładąc go gdzieś klawiaturą do dołu. Po wysuszeniu można przeprowadzić próbę czy laptop się ponownie uruchomi. Jeśli tak to trzeba od razu skopiować ważne dane na inny nośnik pamięci. Jeśli laptop się nie uruchomi to też nie trzeba się niczym martwić. Można znaleźć wyspecjalizowaną firmę informatyczną oferującą odzyskiwanie danych. Najwięcej takich firm znajduje się oczywiście w Warszawie, ale w każdym mieście można znaleźć specjalistów w tym zakresie. Do takiej firmy zabieramy całego laptopa. Zanim oddamy laptopa do odzyskiwania danych warto zakupić jakiś nośnik pamięci dostosowany pojemnością do ilości danych, które trzeba będzie odzyskać. Zlecając odzyskiwanie danych możemy dokładnie określić, jakie formaty plików są nam potrzebne. Mogą to być same arkusze kalkulacyjne albo pliki graficzne. Po odzyskaniu potrzebnych danych można oddać laptopa do naprawy albo kupić sobie nowego.

Zalanie laptopa napojem lub po prostu wodą to bardzo częsta przypadłość wśród osób, które pracują mobilnie. Przecież można połączyć przyjemne z pożytecznym i popijać ulubiony sok jednocześnie pracując. Laptopa po zalaniu trzeba od razu wyłączyć i osuszyć. Jeśli nie uruchamia się ponownie to najlepiej od razu zaopatrzyć się w dodatkowy nośnik pamięci i udać się do firmy informatycznej oferującej usługę data recovery. Im szybciej to zrobimy tym lepiej.