Jak nosić broszki?

Broszki od zawsze kojarzone były z niezwykle elegancką i stylową ozdobą, która podkreśla wdzięk i szyk ubranej stylizacji. Broszki mają za sobą setki (a nawet tysiące) lat tradycji i chociaż jeszcze jakiś czas temu kojarzyły się wyłącznie z osobami starszymi, to aktualnie przeżywają renesans i coraz częściej można je zauważyć u ludzi w różnym wieku. W dodatku stały się one symbolem kobiety władczej  odnoszącej sukcesy przez takie persony jak Margaret Thatcher czy Madeleine Albright, które szczególnie upodobały sobie broszki.

Jak odpowiednio nosić broszki?

eleganckie broszkiOdpowiednio dobrana broszka podkreśla nie tylko kobiecość, ale również władzę czy status społeczny. Miały na to wpływ lata tradycji broszek, ale także fakt, że szczególnie upodobały sobie je takie władczynie czy kobiety polityki jak Elżbieta II, królowa Wiktoria, Margaret Thatcher czy Madeleine Albright. Broszki te nadają stylizacji szczególny charakter i podkreślają siłę i elegancję. Nosi je również księżna Kate, co dowodzi temu, że broszki nie są domeną wyłącznie starszych osób. Ozdoby te podkreślają indywidualny styl, więc odpowiednio dobrane i noszone nie postarzają. W jaki sposób nosić broszki? Oczywiście najbardziej uniwersalnym miejscu, w jakim nosi się eleganckie broszki jest przy klapie żakietu czy marynarki, natomiast te zwykłe na bluzkę lub sweter założyć można pod linią biustu. Krąglejszym paniom poleca się przypinać broszkę do szalu. Należy jednak pamiętać, aby nie nosić broszek z inną biżuterią, gdyż są one już wystarczająco charakterystyczne i mocno przyciągają uwagę, nadmiar biżuterii w przypadku założenia broszki może wyglądać zbyt ciężko. Oczywiście skromne i krótkie kolczyki nie stanowią w tym przypadku żadnego problemu i nie przyćmią efektu.

Chociaż broszki mogą wydawać się dość staromodną ozdobą, charakterystyczną jedynie dla starszych kobiet, to w ostatnim czasie znów stanowi modny i elegancki dodatek do stylizacji. Rok 2019 obfituje w ciekawe biżuteryjne akcenty, wraz z powrotem spinek i opasek do łask, udało się to również broszkom, które dostosowane do panujących trendów stanowią ponadczasową dekorację i wyjątkowy dodatek do stroju. W dodatku nie da się ukryć, że ich historia na przestrzeni wieków sprawiła, że nadal kojarzone są z osobami wpływowymi.