Inteligentny system nawadniania – automatyczne sterowanie

Trzeba przyznać – praca w ogrodzie może być utrapieniem. Jednak bez automatycznego nawadniania byłaby jeszcze trudniejsza i zabierałaby trzy razy więcej czasu, który można poświęcić na inne aktywności, np. na urządzenie w ogrodzie przyjęcia. Inteligentny system nawadniania ogrodu to idealne rozwiązanie dla tych, którzy pragną cieszyć się intensywną zielenią w swoim ogrodzie a jednocześnie nie lubią tracić cennego czasu a coś, co można zrobić za pomocą jednego kliknięcia, na przykład na naszym smartfonie.

Zalety inteligentnego systemu nawadniania

ogrodowy inteligentny system nawadnianiaW przypadku dużej powierzchni ogrodu, a także jego rozbudowanych potrzeb w postaci zróżnicowanej roślinności wymagającej różnego stopnia dostarczanej wody, ogrodowy inteligentny system nawadniania będzie wybawieniem. Jak działa? W zależności od tego czy jest to podziemny czy naziemny system nawadniania, montujemy go na, lub pod powierzchnią ziemi. Ten drugi na pewno będzie bardziej estetyczny, ponieważ wszystkie rozprowadzacze są ukryte w ziemi. Niezależnie jednak od tego gdzie są, rozprowadzamy je po ogrodzie. Mając na uwadze typ zieleni i to, ile wody potrzebuje, montujemy odpowiedni rodzaj sprzętu, na przykład zraszacze. Każdy zawór można odpowiednio zaprogramować, aby dawał tyle wody ile chcemy, i o takich godzinach jakich chcemy. W przypadku zmian w ogrodzie, np. dodania rabatek, system możemy przeinstalować, dodając odpowiednie zawory. Przy zaworze głównym znajduje się wodoodporna sieć komputerowa, w której ustalamy wszelkie niezbędne dane. Dodatkowo sieć można połączyć z telefonem, dzięki czemu zmienimy czas podlewania nawet będąc poza domem, nie ma sensu podlewać trawy podczas deszczu. Oprócz tego możemy zainstalować system, nazywany kropelkowym, który pomoże nam oszczędzać wodę, co jest ważne szczególnie latem.

Taki inteligentny system nawadniania jest bardzo precyzyjny i równomierny. Wszystkie rośliny lub trawniki otrzymają odpowiednią ilość wody. Wygoda plus łatwość użytkowania to niewątpliwe zalety takich systemów, zarówno podziemnych jak i nadziemnych. Firmy oferujące usługi z zakresu nawadniania ogrodowego proponują również takie urządzenia jak: system podlewania doniczek tarasowych i balkonowych, podziemne puszki do poboru wody instalowane w ogrodzie czy wynurzane zraszacze.