Ile kosztują usługi ogrodnicze w Warszawie?

Dla tych osób, które posiadają piękny przydomowy ogród, ale nie mają czasu na zajmowanie się nim, dedykowane są usługi ogrodnicze. Może z nich skorzystać każdy, kto tylko ma ogród lub chciałby go założyć, ale nie wie jak to zrobić. Takie usługi oferowane są przez firmy zajmujące się profesjonalnym zakładaniem i pielęgnowaniem ogrodów. Pierwszą i podstawową usługą tego typu jest oczywiście koszenie trawy. Jak kształtują się ceny koszenia trawy w stolicy?

Najpopularniejszą usługą ogrodniczą jest koszenie trawy

tanie usługi ogrodnicze w warszawieOczywiście nie ma innej równie często zamawianej usługi w firmach ogrodniczych jak właśnie wspomniane koszenie trawy. To jest absolutnie podstawowa usługa, którą firmy tego typu realizują codziennie. Tak naprawdę to zakładanie ogrodów realizowane jest mniej więcej do maja. A od początku wiosny do jesieni firmy zajmują się wszystkim, ale w praktyce to nie nadążają z koszeniem trawy. Jeśli chodzi o ceny to można napisać, że nawet w stolicy firmy reklamują się, że wykonują i realizują tanie usługi ogrodnicze w Warszawie. Sprawdzając cenniki firm ogrodniczych możemy zauważyć, że ceny są bardzo zróżnicowane. Koszenie trawy w Warszawie kosztuje od pięćdziesięciu groszy do dwóch złotych za metr kwadratowy. Im większa powierzchnia ogrodu lub działki tym mniejsza cena za jeden metr koszenia, ale im więcej trudności w koszeniu tym cena będzie większa. Za skoszenie działki o wielkości tysiąca metrów kwadratowych trzeba zapłacić od pięciuset do tysiąca złotych. To naprawdę nie jest dużo bo w tej cenie mamy jeszcze wywóz trawy. Nie musimy się więc martwić o zalegającą w ogrodzie czy na posesji skoszoną trawę. A w niektórych sytuacjach może to być problem, ponieważ na działkach pod budowę zazwyczaj nie ma co zrobić ze skoszoną trawą. Poza koszeniem trawy są jeszcze inne usługi ogrodnicze, ale wszystkie wycenianie są najczęściej indywidualnie.

Firmy zajmujące się świadczeniem usług ogrodniczych są w stanie wykonać każdą pracę związaną z zakładaniem i pielęgnowaniem ogrodów. Jednak zdecydowanie najczęściej świadczą one usługę koszenia trawy. Kosztuje ona w większości przypadków mniej niż złotówkę za metr kwadratowy. Przy dużym areale można negocjować ceny. Im większa posesja do skoszenia tym mniejsza cena za jeden metr. I na pewno są to bardzo niskie ceny jak za taką ciężką pracę.