Gdzie można stosować ramy tekstylne?

Pomimo rosnącego znaczenia Internetu i mediów społecznościowych jako medium służącego do prezentowania reklam, to reklamy tradycyjne cieszą się największą skutecznością. Umieszczenie bilbordu reklamowego w często uczęszczanym miejscu może spowodować, że będzie on zauważony przez kilka milionów ludzi dziennie. Kluczowy jest jednak dobór odpowiedniej formy tradycyjnej reklamy.

Jak są zalety ramy tekstylnej?

wysokojakościowe ramy tekstylneW przypadku młodych przedsiębiorstw, które dopiero zaczynają swoją działalność, nie mniej ważna niż skuteczność reklamy są koszty jej eksploatacji. Wydaje się że złotym środkiem pomiędzy skutecznością reklamy, a kosztami związanymi z jej używaniem są wysokojakościowe ramy tekstylne. Na czym polega ten sposób reklamy? Otóż jest to reklama w formie tradycyjnej, ale drukowana nie na papierze laminowanym, ale na materiale tekstylnym, który umieszcza się następnie w cienkiej, wytrzymałej ramie. Druk na materiale tekstylnym jest umieszczany od razu w całości, w przeciwieństwie do drukowania na papierze, dzięki czemu koszty takiego wydruku są znacznie mniejsze, ponieważ nie istnieje potrzeba łączenia danej grafiki reklamowej z poszczególnych pikseli. Druk jest umieszczany na tekstyliach za pomocą sitodruku, dzięki czemu może być nanoszony na materiał nawet o znaczących rozmiarach, a wyrazistość i nasycenie barw takiego wydruku jest bardzo duże. Reklamę  w takiej formie obszywa się specjalną taśmą najczęściej wykonaną z silikonu, (dzięki czemu nie marszczy się ona nawet po dłuższym okresie od zamocowania), a następnie wsuwa we wcześniej przygotowaną ramę, najczęściej wykonaną z aluminium. Rama ta jest bardzo cienka – zazwyczaj ma około dwa centymetry szerokości, przez co nie odwraca uwagi od samej reklamy w niej umieszczonej. Systemy ramowe, znane tez jako ramy tekstylne maja wiele zalet. Najważniejszą jest to, że mogą być używane wielokrotnie, a samo wyjęcie zadrukowanego materiału z ramy i wymiana go na nowy jest bardzo proste i może być wykonana bez użycia specjalistycznych narzędzi. Dzięki temu, ramy tekstylne to najlepsze rozwiązanie dla tych przedsiębiorców, którzy często wymieniają treść swoich reklam, na przykład w efekcie okresowych promocji.

 Systemy ramowe to jeden z popularniejszych i bardziej skutecznych metod reklamy, który łączy tradycje z nowoczesnością. Może być używany wielokrotnie przez dłuższy czas, dodatkowo jakość tego typu reklam jest bardzo wysoka szczególnie pod względem nasycenia barw i wyrazistości wydruku.