Futurystyczne pierścionki z tytanu

Wykonawcy biżuterii często pozostawali przy ulubionych wzorach, czasem tylko nieznacznie zmieniając projekty lub unowocześniając kolekcje o nowe detale. Od kilku lat, jednak, coraz częściej pojawiały się pierścionki i ozdoby o bardzo futurystycznym wykończeniu, przywodzącym na myśl filmy fantastyczne. Ozdoby te wykonywane były również z bardzo nowoczesnych materiałów, których obróbka wymagała posiadania równie zaawansowanych maszyn.

Tytanowe pierścionki o futurystycznym wykończeniu

pierścionki tytanoweNajczęściej owe pierścionki wykonywano z tytanu, dzięki czemu były niesamowicie trwałe i wytrzymałe na uszkodzenia mogące powstać w trakcie noszenia ozdób. Wszystkie pierścionki tytanowe były całkowicie antyalergiczne, gdyż przy ich produkcji nie używano metali, które mogłyby wywoływać objawy alergiczne u osób cierpiących na takową dolegliwość. Ich wykonanie bardzo odbiegało od tradycyjnego wyglądu pierścionków, nawet tych najbardziej ozdobnych, gdyż w większości serii dominowały geometryczne kształty, heksy oraz ostre kąty, wszechobecne w wielu nowoczesnych wykończeniach i ozdobach. Owa seria pierścionków różniła się również kolorem wykończenia, posiadając ciemny, niemal czarny oksydowany kolor, prawie całkowicie matowy. Wypolerowane warianty przypominały natomiast wyglądem karoserię nowoczesnych samochodów sportowych. W niektórych pierścionkach używano również stopów metali, które do złudzenia przypominały wyglądem złoto czy nawet platynę, choć w dalszym ciągu zachowywały antyalergiczne właściwości tytanu. Pierścionki wykonane z takich kombinacji materiałów należały do najbardziej imponujących wizualnie i oryginalnych, wyróżniając się spośród jakiejkolwiek innej biżuterii. Do najbardziej ozdobnych wariantów dodawano również kamienie ozdobne i szlachetne w różnych kombinacjach, a najczęściej były one całkowicie kontrastujące z kolorem pierścionka, lub były dopasowane tak, by nie wyróżniać się na pierwszy rzut oka.

Tego typu pierścionki były tym atrakcyjniejsze dla potencjalnych nabywców iż rzadko występowały w postaci kolekcji czy gotowych ozdób, będąc najczęściej pierścionkami wykonywanymi w całości na zamówienie, według projektu klienta lub własnej inwencji producentów. Każdy pierścionek był więc w całości unikatowy i niepowtarzalny, odróżniając się natychmiast od jakichkolwiek innych ozdób.