Firma w Niemczech

 

Odkąd tylko pamiętam, rodzina i znajomi powtarzali mi, że mam żyłkę do interesu i powinienem założyć własny biznes. Początkowo traktowałem to niepoważnie, ale po jakimś czasie zacząłem dostrzegać w sobie takie cechy. Jako że mieszkam blisko granicy z Niemcami, zacząłem interesować się kosztami prowadzenia takiej działalności właśnie za Odrą. Planowałem zrobić rozeznanie i dokładny biznesplan, a później zaryzykować. Powszechnie bowiem wiadomo, że ten, kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana.

Koszt prowadzenia działalności w Niemczech

ile kosztuje prowadzenie firmy w niemczechSłuchanie przez wiele lat tekstów rodziny i przyjaciół o tym, jakim to nie byłbym świetnym biznesmenem, w końcu zmusiło mnie do pochylenia się nad tą kwestią. Dotychczas pracowałem na etat, nie piastując żadnego intratnego stanowiska. W związku z tym byłem gotowy do ryzyka. Trochę oszczędności na start również miałem. Dlatego też w końcu postanowiłem zdobyć się na odwagę i podjąć ryzyko. Chciałem jednak pójść o krok dalej, ponieważ mieszkam blisko granicy z Niemcami. Dlatego też interesowało mnie na początku, ile konkretnie kosztuje prowadzenie firmy w Niemczech. Przeprowadziłem spory research, dowiadując się, jakie są faktyczne koszty i na jaką pomoc może liczyć przedsiębiorca w tym kraju. Szybko okazało się, że uzyskane informacje są dla mnie satysfakcjonujące i korzystne. Po wykonaniu biznesplanu i jego wielu konsultacjach postanowiłem zacząć działać. Byłem tym bardzo przejęty i podekscytowany. Czułem, że robię krok w stronę czegoś dużego, ale jednocześnie też czegoś, czemu sprostam. Miałem gigantyczne wsparcie ze strony rodziny i przyjaciół, którzy głęboko wierzyli w to, że dam radę z sukcesem prowadzić firmę w Niemczech. Sam również w to bardzo mocno wierzyłem.

Teraz kiedy moja firma w Niemczech funkcjonuje już od kilku miesięcy, jestem zadowolony z podjęcia tej ryzykownej decyzji o jej założeniu. Koszty prowadzenia działalności nie były dla mnie specjalnie wygórowane, ponieważ biznes się kręcił, a klientów mi ciągle przybywa. Z tej lekcji wyciągnąłem naukę, że czasami warto posłuchać bliskich i swojej intuicji i po prostu zaryzykować. Kto wie, w jakim miejscu będę za rok? Mam nadzieję i mocno w to wierzę, że będę wiódł dobre życie, a moja firma w dalszym ciągu będzie się tak szybko rozwijać.