Elegancka serweta do jadalni

Niedawno wprowadziliśmy się do naszego nowego domu. Budowaliśmy go od trzech lat, bardzo powoli, ponieważ budowa i wykończenie wymaga nakładów pieniężnych, a nie chcieliśmy się za bardzo zadłużyć. Na szczęście jesteśmy już na ukończeniu, teraz możemy się już wprowadzić i na bieżąco robić jakieś takie małe rzeczy, które pozostały jeszcze do wykończenia. 

Dekoracja na stół do jadalni

serweta na stółMoja żona oczywiście wpadła już wcześniej w szał zakupów dekoracyjnych. Oczywiście obecnie jej ulubionymi sklepami są te z wyposażeniem domu. Zostawiłem jej w sprawie dekoracji wolną rękę, ponieważ wiem, że ma dobry gust i nie zrobi mi różowych dodatków w salonie. Co nie zmienia faktu, że czasem jest ciężko nam się dogadać. Ostatnio przyczyną sporu była serweta na stół. Moim zdaniem po to kupiliśmy ładny, dębowy stół, żeby się godnie prezentował w całości, a nie był przykryty serwetą. Niestety nie byłem w stanie przegadać mojej małżonki, ponieważ ona uważa, że bez serwety na stole to jest tak jakoś pusto, a poza tym serweta nie idzie na całość, tylko na część stołu i na pewno goście będą widzieli ten mój piękny, dębowy stół. Nie chciałem się spierać nad czymś tak mało ważnym. Skoro już dałem jej wolną rękę to nie będę teraz zmieniał zdania. Powiedziałem co o tym sadzę. Zresztą taką serwetę zawsze można zdjąć jak nie będzie mi się podobało. Oczywiście pojechaliśmy do sklepu z wyposażeniem wnętrz w celu dobrania odpowiedniej serwety na stół. Nie wyobrażałem sobie nigdy, że jest to taka żmudna praca. Przecież biorę ten wzór, który mi się podoba, w kolorze, który nie będzie się gryzł ze stołem. Okazało się, że jednak nie jest to takie proste. Moja żona musiała oczywiście zbadać milion innych rzeczy. Między innymi splot i grubość materiału, czy jest plamoodporna, w jakiej temperaturze można prać. No powiem szczerze, że cyrk na kółkach. Na wybieraniu jednej serwety spędziliśmy ponad godzinę. 

Na szczęście warto było się tym zająć. Kolejny raz moja żona udowodniła mi, że ma rację jeśli chodzi o dekoracje do domu. Rzeczywiście serweta na stół, którą kupiliśmy jest bardzo ładna i dobrze się prezentuje. Dzięki takiemu drobnemu elementowi nasza jadalnia wygląda dużo przytulniej. Jednak czasami nie ma co się wtrącać i pozostawić sprawy tym, którzy wiedzą lepiej.