Elegancka firana na okno

Firany i zasłony są bardzo popularnymi dekoracjami okien. Mają one dodatkowo praktyczne funkcję, bowiem pomagają zachować prywatność. W pomieszczeniu z oknami bez firan jest o wiele mniej przytulnie. Są oczywiście osoby, które taki minimalizm preferują i wystarczy im na przykład zwykła roleta, jednak ja do takich osób nie należę. Uwielbiam firany, szczególnie te, które są wykonane z materiałów odpornych na odkształcenia. Przez długi czas nie wiedziałam, że takie w ogóle istnieją. 

Firany, które się nie gniotą

eleganckie firany bez prasowaniaDom zawsze był dla mnie oazą spokoju, miejscem, w którym mogą się zrelaksować i uciec od codziennych problemów. Jakiś czas temu dowiedziałam się, jak duże znaczenie dla nastroju człowieka ma wystrój wnętrza. Wcześniej czułam to intuicyjnie, podobnie jak większość z nas. Należę do osób, które uwielbiają przytulne, ale przy okazji odpowiednio wyważone wnętrza, w których nie ma zbyt dużego przepychu. Ważnym dopełnieniem każdej aranżacji są dla mnie firany lub zasłony na oknach. Kiedyś bardzo nie lubiłam tego momentu, kiedy myło się okna i prało firany. Zawsze, bowiem, musiałam się męczyć z ich prasowaniem. A w domu mam duże okna i jest ich dość sporo. Na takich porządkach schodził mi cały dzień. Aż w końcu odkryłam coś, co mnie zachwyciło, a mianowicie eleganckie firany bez prasowania, wykonane z materiału, który się nie gniecie. Kupiłam takie firany na każde okno w moim domu. Teraz wystarczy wyprać taką firanę i jeszcze wilgotną zawiesić na okno. Jest ona nie tylko śnieżnobiała i pachnąca, ale też po zawieszeniu sama się prostuje. Jest to dla mnie spora oszczędność czasu. Kupiłam nieco droższe wersje takich firanek po to, żeby posłużyły mi on na dłużej i żeby rzeczywiście same się prostowały. Jak chodzi o wzory, to gustuje w najprostszych firankach jak się da, najlepiej śnieżnobiałych. Większe pole do popisu mam wówczas z zasłonami. 

Uwielbiam firanki na oknach, ale bardzo długo męczyłam się z nimi, kiedy trzeba było je wyprać. Musiałam je prasować, żeby były idealnie gładkie. Dopiero po jakimś czasie odkryłam, że na rynku dostępne są firanki wykonane z takich materiałów, które się nie gniotą. Wystarczy wywiesić taką firankę po wypraniu i ona sama schnie i jednocześnie się prostuje. Oczywiście kupiłam komplet takich firanek na każde okno w domu.