Dobry zlewozmywak jednokomorowy

 

Wyposażenie kuchni jest bardzo ważne z punktu praktycznego, ponieważ większość z nas każdego dnia z niej korzysta. Ważny jest dobrze zaplanowany układ kuchni i właściwe odległości między kuchenką, zlewem, a blatami kuchennymi. 

Jaki wybrać najlepszy zlewozmywak do kuchni?

zlewozmywaki jednokomorowe z ociekaczemNie każdy się zna na urządzaniu wnętrz, dlatego czasem dobrze jest zasięgnąć porady specjalisty, aby potem się nie rozczarować. Oczywiście wiele zależy od możliwości przestrzennych i ilości domowników. W małych mieszkaniach najczęściej jest niewielka kuchnia, którą trzeba z głową zaplanować, żeby na wszystko wystarczyło miejsca. Z pewnością ważnym elementem takich pomieszczeń są zlewozmywaki jednokomorowe z ociekaczem. Dzięki takiemu modelowi, mamy miejsce na mycie naczyń i osuszanie ich. W sprzedaży znajdziemy zlewozmywaki granitowe, stalowe, kamienne, lub nawet porcelanowe. Najlepsze są klasyczne i proste, ponieważ pasują do każdego wnętrza i są łatwe w czyszczeniu. W zależności o wymagań, zlew może być całkowicie zabudowany w blacie w taki sposób, że mamy jedynie zagłębienie na komorę. Jednak większość ludzi wybiera zlewozmywaki wkładane do otworu w blacie przez górę, ponieważ bezpośrednie działanie wody na blat, może mu zaszkodzić w perspektywie czasu. Jednokomorowe modele mają wystarczającą głębokość, aby bez problemu w nich umyć talerze, kubki, czy duże garnki. Obok komory znajduje się nieduży ociekacz, którego powierzchnia posiada mnóstwo maleńkich rowków, którymi woda będzie spływać wprost do komory.

Małe zlewozmywaki są idealne do małych kuchni. Jednokomorowe można zastąpić półtorakomorowymi, ale one nie posiadają ociekacza, więc trzeba wygospodarować dodatkowe miejsce na umyte naczynia. Ceny zlewozmywaków zależą od modeli i materiału z jakiego są wykonane.