Dobieramy pompę stacjonarną

Projekty budowlane, zwłaszcza te mające charakter deweloperski, są realizowane na coraz mniejszych działkach inwestycyjnych. Wymagają więc specyficznego przygotowania placów  budowy oraz zaawansowanej organizacji. Zarówno utrudniony dostęp, jak i wielkość placu budowy sprawiają, że trudno jest wykonać prace budowlane już na etapie wykopu. Warto więc dowiedzieć się nieco więcej na temat możliwych rozwiązań, jak na przykład specjalne pompy.

Sprawdzamy właściwości pomp stacjonarnych

pompa stacjonarnaW przypadku, kiedy budynek jest niski, ma najwyżej kilka kondygnacji, możliwa jest do podjęcia próba pompowania betonu poprzez zastosowanie pomp wysięgnikowych. Należy jednak pamiętać, że sam rozstaw pompy wymaga odpowiedniej przestrzeni. Nie jest więc możliwa realizacja pompowania z drogi albo z przejazdu do budowy. W przypadku takich zadań najlepiej sprawdzają się stacjonarne pompy do betonu. Szerokość takich modeli nie przekracza dwóch metrów razem z podporami. Pompy tego typu mogą stanąć niemal w dowolnym miejscu. Należy jednak uwzględnić równomierny podział betonu na poszczególne części obiektu, w oparciu o projekt technologii betonowania. Korzystnym wyborem będzie nowoczesna pompa stacjonarna. Konieczne będzie ustawienie jej w takim miejscu, które zapewni łatwy dojazd betonomieszarki oraz wygodne prace osób obsługujących.

Rurociągi, które są przyłączane do pompy stacjonarnej powinny być dopasowane pod względem technicznym do parametrów ciśnienia roboczego. W przypadku znacznych odległości niezbędne będzie zastosowanie rurociągów w systemie złącz ZX. Niezbędne będzie także odpowiednie przygotowanie infrastruktury. Wymagane będzie odpowiednie mocowanie oraz zakotwiczenie podstaw dostępnych rur. Odpowiedni model warto dobrać pod względem odległości.