Do czego szablon silikonowy?

Silikon przede wszystkim może kojarzyć się z operacjami plastycznymi, do których jest on używany. Jednakże zapomina się o tym, że te świetne tworzywo ma swoje zastosowanie w innych rzeczach, jakimi są na przykład formy do ciast. Można ich używać zamiast tych metalowych, które dawno wyszły z mody. 

Foremki do ciast z silikonu

szablony silikonoweWarto wiedzieć, że silikon to przede wszystkim wygoda, ponieważ formy do wypieków, które są z niego zrobione, nie trzeba smarować tłuszczem ani wykładać papierem do pieczenia, tak jak w przypadku tych metalowych. Wystarczy jedynie wlać ciasto i włożyć do piekarnika – proste, prawda? Później można wyjąć je bez obawy, że ciasto przyklei się do spodu foremki. Dodatkowo ten materiał jest korzystny dlatego, że posiada niesamowitą ilość przeróżnych kształtów. Nie ma limitów w wyborze, ponieważ jest ich naprawdę wiele. Od prostych, klasycznych tortownic, podłużnych form, keksówek po różnorodne kształty bohaterów z bajek, zwierząt, roślin, itp. Mycie i przechowywanie form silikonowych również nie należy do trudnych czynności. Można je myć ręcznie lub w zmywarce. W przypadku przechowywania – można bez problemu je zgiąć, bez obawy, że zostanie widoczne wgniecenie. Więc nie będzie problemu, aby wcisnąć je w mały kąt, co będzie korzystne dla kuchni, która jest mała. Szablony silikonowe sprawią, że z łatwością będzie można urozmaicić wygląd swoich smakołyków. Warto wybrać wysokiej jakości foremki, aby starczyły na długi okres czasu. 

Każdy, kto interesuje się nowościami związanymi z akcesoriami do kuchni powinien wypróbować foremek silikonowych. Przekonaj się sam jak proste i przyjemne może być przygotowanie różnych słodkich wypieków. Dzięki temu przedmiotowi można zaoszczędzić swój czas, a sprzątanie po pracy będzie o wiele łatwiejsze.