Dlaczego dezynfekcja rąk jest ważna?

 

Wiele osób sobie nie zdaje sprawy jak groźne są wszelkie wirusy i bakterie. Wiele osób nie wie, że zwykła grypa zabija co roku nawet kilkaset osób. Do tego panuje przekonanie, że przeziębienie, jak nazwa wskazuje, bierze się tylko z przewiania i chwilowego wyziębienia organizmu. I o ile jest to znaczący czynnik, to nie jest to do końca prawda. Przed przeziębieniem można próbować się zabezpieczyć. Dezynfekcja rąk może nam w tym pomóc.

Po co dezynfekować ręce?

dezynfekcja rąkNa co dzień wielu zapomina o myciu rąk po powrocie do domu czy noszeniu ze sobą małego środka do dezynfekcji rąk i używaniu go na przykład po wyjściu z tłocznego supermarketu, urzędu, przychodni czy autobusu lub innego środka komunikacji. A est  to bardzo ważne, jeśli chcemy się ustrzec przed wirusami grypy i przeziębienia. Oczywiście te choroby przenoszą się drogą kropelkową, jednak wirus może znajdować się również na wszelakich drzwiach, klamkach i innych przedmiotach, których dotyka wiele osób. Dlatego dezynfekcja rąk jest tak ważna, gdyż zabijając wirusy na naszych rękach zmniejszamy szansę na rozprzestrzenianie ich i oczywiście zmniejszamy ryzyko, że sami zachorujemy. Ważne jest też również mycie rąk po powrocie do domu, a także dezynfekowanie raz na jakiś czas powierzchni w domu i oczywiście telefonów, które jak już wszyscy chyba wiemy, wielką bazą wszelkich bakterii i wirusów. Co więcej, na takim telefonie często znajduje się więcej bakterii, niż na desce sedesowej.

Jak widzimy z powyższego fragmentu, dezynfekcja rąk jest bardzo ważna, i być może nie uchroni nas w stu procentach przed złapaniem jakiegoś wirusa, lecz na pewno zmniejszy szansę na zachorowanie, a to już dużo. Pamiętajmy również o dezynfekcji innych przedmiotów, na przykład blatu w kuchni czy wspomnianego już telefonu.