Czym kierować się przy wyborze sztukaterii?

 

Wiele osób, które przeprowadza remont w swoim mieszkaniu, lub też wykańcza dane pomieszczenie przed wprowadzeniem się, ma problem ze znalezieniem prostego sposobu na uatrakcyjnienie wnętrza. Jak się okazuje nie zawsze warto skupiać uwagę na nowoczesnych rozwiązaniach – na rynku można znaleźć sposoby na wykończenie wnętrz, które były stosowane już wcześniej, ale w unowocześnionej i prostszej w zastosowaniu formie.

Jaką sztukaterie do domu wybrać?

niebanalna sztukateria - GdańskJeżeli szukamy sposobu na udekorowanie ścian i sufitów w naszym mieszkaniu, chcąc nadać im trochę elegancji, powinniśmy zainteresować się rozwiązaniami dostępnymi już od dłuższego czasu. Niebanalna sztukateria – Gdańsk jest miastem gdzie kupimy ją najłatwiej, może w kompletny sposób odmienić wygląd naszych pomieszczeń. Sztukateria, której używamy obecnie różni się znacząco od tej, z której korzystano kiedyś. Przede wszystkim nie ma żadnych problemów z jej dostępnością, zmienił się również materiał, z którego wykonuje się te ozdobne elementy. Niegdyś używany gips zastąpił styropian lub polistyren. Dzięki temu montaż nowoczesnych elementów sztukateryjnych jest znacznie prostszy, a same elementy są lżejsze i znacznie bardziej odporne na upływ czasu czy uszkodzenia mechaniczne. Nie zmieniło się jednak to, że współczesna sztukateria dalej jest dostępna w różnych wzorach, czasem bogato zdobionych. Najczęściej używa się obecnie sztukaterii stworzonej ze styropianu. Ma na to wpływ jej niska cena, niepoddawanie są upływowi czasu, niezwykła lekkość i prosty montaż. Co najważniejsze elementy sztukateryjne ze styropianu można malować farbą emulsyjna, dzięki czemu może ona przybrać unikalny i niebanalny wygląd. Styropianowe elementy zdobnicze powinny być używane głównie jako dekoracje sufitów czy linii między ścianami czy sufitem, ze względu na niezbyt precyzyjne i ostre krawędzie tych elementów. W tych przypadkach warto korzystać ze sztukaterii wykonanej z polistyrenu, która ma bardziej precyzyjnie wycięte krawędzie, ale jest też nieco cięższa niż elementy wykonane ze styropianu.

Sposobów na wykończenie pomieszczeń w naszym domu czy mieszkaniu jest wiele, ale nie zawsze warto korzystać z tych nowoczesnych rozwiązań. Unowocześnione pomysły na dekoracje mieszkania z ubiegłym lat mogą się sprawdzić nawet we współczesnym mieszkaniu, nadając mu niebanalnego wyglądu.