Czy suplementy diety mogą zaszkodzić?

 

Znaczna większość z nas stosuje różnego rodzaju suplementy diety. Niestety czasami bierzemy je w ciemno i nie mamy pewności, czy rzeczywiście nam pomogą, czy jednak zaszkodzą. Większości z nas wydaje się, że suplementy są naturalnymi substancjami, które z pewnością nam nie zaszkodzą. Jest to mylne przekonanie, ponieważ nie każdy może przyjmować wszystkie substancje.

Suplementy diety – jakie wybierać?

naturalne suplementy dietyStojąc przed wyborem suplementów, warto postawić na naturalne suplementy diety. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że preparaty te nie wyrządzą nam żadnej krzywdy. Mimo to zawsze należy poradzić się lekarza, zanim zdecydujemy się na przyjmowanie jakichkolwiek leków, czy suplementów. Może okazać się, że nie są nam wcale potrzebne. W Internecie aż roi się od sklepów, które proponują nam naturalne suplementy. Jednak powinniśmy nauczyć się wybierać odpowiednie. Jeśli zależy nam na suplementacji, z całą pewnością bezpiecznie możemy przyjmować zioła. Zioła są tym, co na pewno nam nie zaszkodzi, a wręcz może pomóc. Na rynku znajdziemy zioło praktycznie na każdą dolegliwość. Pamiętajmy jednak o tym, że nawet tego typu suplementy powinny być używane z głową. Nie musimy od razu zużywać całego opakowania. Najlepiej będzie jeśli będziemy trzymać się proponowanego przez producenta dawkowania. Nie dajmy się także nabrać na tanie suplementy. Pamiętajmy o tym, że dobry produkt zawsze musi kosztować. Kupując suplement za kilka, czy kilkanaście złotych, możemy mieć pewność, że nie będzie on wchłaniał się tak, jak trzeba. Jeśli nie chcemy tego typu rzeczy zamawiać przez Internet, możemy śmiało wybrać się do apteki i porozmawiać z farmaceutą, który na pewno coś nam poradzi.

Mimo tego, że suplementy są najczęściej naturalnymi substancjami, nie powinniśmy przesadzać z ich ilością. Wszystko dlatego, że w nieodpowiedniej ilości wszystko może nam zaszkodzić. Jeśli nie mamy pewności, czy powinniśmy przyjmować dany suplement, warto będzie skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.