Ciepłe body dla niemowlaka

 

Niemowlęta nie mają wpływu na to co na sobie mają, bo to rodzice odpowiadają za jego garderobę. W jej wyborze najważniejsze jest dobranie odpowiedniego rozmiaru oraz rodzaju ubranka do pory roku. Kolor i fason jest kwestią drugoplanową.

Jakie body kupować dla dziecka?

body z długim rękawem 86W dzisiejszych czasach wybór ubranek dla dzieci jest tak duży, że czasem ciężko się zdecydować na konkretny model. Poza sklepach z artykułami dla niemowląt, ubranka dla maluchów oferuje wiele popularnych sklepów odzieżowych, które mają oddzielne działy dla noworodków i niemowlaków. Jednak zawsze najtaniej robić zakupy przez internet, ponieważ w ten sposób na ubrankach można zaoszczędzić od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Rodzice najczęściej kupują dla maluchów body z długim rękawem 86, ponieważ można je zakładać maluchom przez cały rok. Mają krój dopasowany do ciała, zatem zapewniają doskonałą ochronę przed zmarznięciem. W sprzedaży znajdziemy body wkładane przez główkę oraz rozpinane z przodu na zatrzaski. Ponadto każdy z tych modeli ma rozpięcie w kroku, aby wymiana pieluszki były szybka i łatwa. Body sprawdzają się u dzieci w okresie od urodzenia aż do momentu kiedy zaczną załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne na nocnik i już nie będą nosić pieluszek. Przeważnie to następuje w okolicy dwudziestego czwartego miesiąca życia, zatem do tej chwili będą maluchowi potrzebne body. Są one wykonane z miękkiej bawełny i można je prać w wysokich temperaturach bez obawy o zmianę oryginalnego kształtu.

Ubranka dla niemowląt są niezbędnym elementem każdej wyprawki, ale trzeba mieć na uwadze, że maluchy bardzo szybko rosną, zatem kupowanie zbyt dużej ilości ubrań będzie bezcelowe. Przeważnie wystarczy mieć po około siedem sztuk ubranek z każdego, podstawowego rodzaju.