Ciepła piżama dla dziecka

 

Latem, kiedy na zewnątrz jest ciepło nawet w nocy, maluchy mogą spać w samych pieluszkach, albo ewentualnie w body. Czasem nawet nie trzeba ich przykrywać, bo temperatura jest na tyle wysoka, że dzieci nie marzną. Jednak, kiedy na dworze robi się chłodno, to konieczne jest zakładanie niemowlakowi piżamki, która zabezpieczy go przed zmarznięciem.

Z czego się składa piżama dziecięca?

ciepłe piżamy dziecięce bawełnianeUbieranie dzieci jest bardzo istotną kwestią, bo często ma wpływ na ich zdrowie. Maluchy często się odkrywają w trakcie snu, gdyż ich sen jest bardziej niespokojny niż dorosłych. Szczególnie to dotyczy niemowląt, które same nie są w stanie się przykryć. Ciepłe piżamy dziecięce bawełniane będą idealne dla każdego malucha, ponieważ będzie w nich komfortowo dziecku w trakcie zabawy przed spaniem jak i już w czasie snu. Piżamy dziecięce mogą być jedno lub dwuczęściowe. Do jednoczęściowych zalicza się przede wszystkim popularne pajacyki, w których śpią noworodki i niemowlęta. Są one rozpinane na środku wzdłuż brzuszka, aby łatwo było ja założyć i zdjąć. Mogą jeszcze mieć rozpięcie wzdłuż jednej nogawki, dla łatwiejszej zmiany pieluszki w trakcie snu, bez konieczności ściągania całego ubrania. Dla starszych dzieci sprawdzą się klasyczne piżamki w formie spodni i podkoszulka. Spodenki mogą być długie lub krótkie, a bluzka z długim lub krótkim rękawem. Przeważnie są one uszyte z miękkiej bawełny, ale można jeszcze znaleźć piżamy wykonane z materiału frote, który jest bardzo przyjemny w dotyku i ciepły. Taka piżama idealnie się sprawdzi na zimowe noce. W sklepach z artykułami dla niemowląt i dzieci, znajdziemy piżamy z kolorowymi nadrukami dedykowanymi chłopcom i dziewczynkom, zatem bez problemu każdy rodzic znajdzie model idealny dla swojego dziecka. Przeważnie wystarczy mieć trzy – cztery komplety piżam na zmianę.

Wybierając piżamę dla swojego malucha, warto zwracać uwagę na jej jakość i rodzaj materiału, ponieważ sztuczne tkaniny przyczyniają się do pocenia się. Najlepsza jest bawełna, które jest ciepła, lekka, przepuszcza powietrze i doskonale chłonie nadmiar wody. Alternatywą dla takiej tkaniny może być bambus lub wcześniej wspomniany materiał frote, który także jest dość często spotykany. Co do rozmiaru, to zawsze lepiej jest kupić piżamkę o rozmiar zwiększą.