Bezpieczny smoczek kauczukowy

Kompletowanie wyprawki dla maluszka jest z pewnością bardzo przyjemnym zadaniem dla każdej mamy. Trzeba kupić łóżeczko, wózek, ubranka i oczywiście smoczki, bo bez nich może być ciężko. Zdecydowana większość dzieci posiada smoczek już od pierwszych dni życia.

Czy smoczki kauczukowe są bezpieczne?

Smoczek kauczukowyWiększość rodziców nie wyobraża sobie nie posiadać w domu smoczka, ponieważ czasem jest to jedyny sposób na wyciszenie dziecka. Wybór najlepszego modelu nie jest prosty, bo w sprzedaży znajdziemy ich dziesiątki. Różnią się wielkością. kształtem, kolorem czy rodzajem zastosowanych materiałów do produkcji. Około osiemdziesiąt procent wszystkich smoczków dostępnych na rynku jest wykonana z silikonu, ponieważ jest on bezpieczny, natomiast pozostałą część stanowią kauczukowe. Smoczek kauczukowy jest pod względem bezpieczeństwa jest jeszcze lepszy niż silikonowy, ponieważ jest wytworzony z naturalnego materiału. Na silikon niektóre maluchy są uczulone, więc mogą korzystać tylko z takich modeli. Przeważnie kauczukowe smoczki mają okrągły kształt przypominający żarówkę. Ich obudowa ma lekko wygiętą powierzchnię w przeciwległym kierunku niż buzia dziecka, dzięki czemu nie ma ona kontaktu ze skórą malucha. Minimalizuje to ryzyko powstawania nieestetycznych krost, zaczerwień czy wysypek nad ustami czy na brodzie. Każdy smoczek jest dodatkowo wyposażony w praktyczną osłonkę, która zabezpiecza część kauczukową przed zabrudzeniami w trakcie przechowywania smoczka. Są one lekkie i przede wszystkim ekologiczne.

Pierwszy smoczek można dać już noworodkowi, gdyż dostępne w sprzedaży modele są kierowane już do dzieci od urodzenia. Warto do nich od razu zakupić zawieszkę, dzięki czemu smoczek się nigdy nie zgubi w łóżeczku w trakcie snu czy w wózku na spacerze.